News | Oct 5, 2020

Tomograf komputerowy uCT 530 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łapach

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łapach został zainstalowany nowoczesny tomograf komputerowy uCT 530 firmy United Imaging Healthcare. Generalnym Wykonawcą była firma Solve Medical, a projekt w całości sfinansowało Starostwo Powiatowe w Białymstoku.

uCT 530 to 40-warstwowy system tomografii komputerowej firmy United Imaging Healthcare Urządzenie zaprojektowano w taki sposób, aby ułatwić klientom dostęp do nowoczesnych technologii. Intuicyjna i inteligentna organizacja pracy zwiększa wydajność i efektywność rutynowych praktyk z zachowaniem bezpieczeństwa i dystrybucji dawki promieniowania dla pacjenta.

System jest wyposażony w innowacyjny „Z-detektor”, który redukuje szum elektroniczny do poziomu pojedynczego fotonu, a w pełni zintegrowana konstrukcja skraca długość transmisji sygnału ze skali centymetrowej do mikronowej.

Dodatkowo system posiada iteracyjny algorytm rekonstrukcji danych obrazowych KARD 3D w celu zmniejszenia dawki przy jednoczesnym zachowaniu jakości obrazu oraz niskodawkowy skan 70kV. Zarówno tomografy jak również pozostałe systemy są projektowane w oparciu o doświadczenia użytkowników, a projektanci poświęcają dużo uwagi komfortowi pacjentów w trakcie badania. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy powiatu będą mieć szansę na szybszą diagnozę.

 

Passion For Change

Contact Us